DNA Works

  • dna_works_dom_katowice
  • dna_works_dom_katowice_1

Projekt domu w Katowicach

lokalizacja: Katowice

projekt: kwiecień 2015

stan: w trakcie realizacji

powierzchnia użytkowa: 220m2

Projekt domu w Katowicach przeznaczony jest do zamieszkania stałego dla jednej rodziny. Program użytkowy obiektu składa się z części mieszkalnej i garażowej.

Na parterze będzie znajdować się hol wejściowy, salon z kuchnią i spiżarnią, łazienka, wc oraz dwa pokoje. Na piętrze budynku zlokalizowane będą trzy pokoje oraz łazienka. W części garażowej przewidziano parkowanie jednego samochodu. Z części garażowej dostępne jest ponadto pomieszczenie kotłowni. Z salonu na parterze zaplanowano wyjście na duży taras zlokalizowany we wschodniej części domu. Z dwóch sypialni zlokalizowanych na piętrze również możliwe jest wyjście na taras znajdujący się nad pomieszczeniem garażu od strony zachodniej.

Projekt domu to bryła o prostokątnym kształcie z dwuspadowym dachem. Od strony południowo-zachodniej w miejscu wejścia zastosowano podcień, uzyskując w ten sposób zadaszenie strefy wejściowej. Od strony wschodnio-południowej do bryły przylega bezpośrednio parterowy wykusz pokryty dachem płaskim. W zachodnio-północnej części budynku znajduje się część garażowa, którą również pokrywa płaski dach.

Elewacje budynku projektuje się jako połączenie tynku akrylowego w kolorze białym oraz cegły klinkierowej. Dach pokryty dachówką w kolorze brązowym, obróbka blacharska oraz rynny również w kolorze brązowym. Zaprojektowano białą stolarkę okienną ze szprosami.

Pozostałe projekty